Blog antyplagiatowy


Pobierz nasz program za darmo


Interpretacja wyników programu Plagiator

Jak działa nasz system Plagiator?
Bardzo często przed zakupem naszego programu antyplagiatowego Plagiator studenci zadają pytanie, czy program sprawdza pracę dyplomową również w pozycjach książkowych - papierowych. Szczerze mówiąc takie pytanie jest bardzo zabawne z tego względu, że technicznie nie ma możliwości napisania takiego programu, który będzie "biegał" po książkach :) Oczywiście to tak pół żartem, pół serio. A tak poważnie pisząc, po pierwsze trzeba by mieć dostęp do całej bazy Biblioteki Narodowej. Trzeba wiedzieć, że Biblioteka Narodowa nie udostępnia pozycji ze swojej bazy - oczywiście można w katalogu Biblioteki Narodowej wyszukać pozycje po ISBN, tytule, autorze czy słowach kluczowych, ale treści książek nie są wyświetlane z wiadomych względów - ze względu na przestrzeganie praw autorskich. Zatem na dzisiejszy dzień nasz program Plagiator ma możliwość sprawdzenia jedynie źródeł internetowych.

Skąd Plagiator czerpie informacje?
Jedynym źródłem, w którym Plagiator sprawdza teksty jest indeks wyszukiwarki Google. I w zasadzie na tym można by zakończyć udzielanie odpowiedzi na powyższe pytanie. Oczywiście program robi to automatycznie, dzieli wprowadzony tekst na fragmenty i sprawdza w wyszukiwarce Google, czy taki fragment istnieje.

Plagiator wskazuje źródło "splagiatowanego" tekstu
Realia są takie, iż może się okazać, że dany fragment został już zapisany gdzieś w internecie i program Plagiator taki fragment zaznacza jako splagiatowany. Ale to jeszcze nie oznacza, że tekst jest plagiatem. Nawet dwadzieścia czy nawet trzydzieści procent występujących w internecie fragmentów nie koniecznie musi oznaczać, że tekst czy spora jego część jest plagiatem. Jak więc rozpoznać plagiat? Technicznie jest to bardzo proste: bardzo duże prawdopodobieństwo plagiatu wystąpi wtedy, gdy sąsiadujące ze sobą fragmenty zostają oznaczone na czerwono i dodatkowo źródło wskazuje na ten sam dokument w internecie. Czerwona lampka powinna się zapalić również wtedy, gdy duże ilości sąsiadującyc ze sobą fragmentów zostanie oznaczonych jako plagiat. Pojedynczymi fragmentami tekstów, które wskazują na różne źródła w internecie nie trzeba sobie zajmować głowy.

Tak więc program Plagiator wiele pracy wykona za Ciebie, jednak to od Ciebie zależy ostateczna ocena tekstu. Pamiętając o wyżej wymienionej zasadzie interpretacji wyników na pewno nie będziesz miał problemów z weryfikacją swojej pracy dyplomowej.

Jeśli jednak nie weryfikujesz pracy dyplomowej, a na przykład teksty zamówione na potrzeby SEO, to tak naprawdę źródła oryginalnych fragmentów nie będą Cię interesowały, w takich przypadkach procent unikalności będzie dla Ciebie najważniejszym i jedynym kryterium działania programu. W takim przypadku analiza będzie zupełnie zbędna.

Powrót na spis wpisów bloga

Dowiedz się więcej o naszym programie antyplagiatowym


Do czego zastosować nasz program Plagiator?

Co można sprawdzić Plagiatorem:

  • praca doktorska
  • praca magisterska
  • praca licencjacka
  • praca inżynierska
  • praca dyplomowa
  • wypracowanie
  • i dosłownie każdy tekst!