Blog antyplagiatowy


Pobierz nasz program za darmo


ORPPD system

Jeśli jesteś studentem, który już w najbliższym czasie będzie zabierał się za pisanie pracy dyplomowej, to z pewnością słyszałeś już o systemie ORPPD. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego udostępnia uczelniom Ogólnopolskie Repozytorium Pisemnych Prac Dyplomowych, w skrócie po prostu ORPPD. To baza wszystkich obronionych prac w naszym kraju od roku 2009 - baza jest na ten moment jeszcze kompletowana, ale już za niedługo uczelnie będą miały obowiązek weryfikowania każdej pracy w ORPPD.

Oficjalne informacje o systemie ORPPD dostępne są zawsze pod adresem internetowym https://polon.nauka.gov.pl/repozytorium-orpd. W tym momencie możemy tam przeczytać, że baza jest kompletowana, dostępna jest jedynie funkcjonalność wproawdzania prac, nie ma możliwości weryfikowania prac. System jest zamknięty, nie można się w nim tak po prostu zarejestrować - dostęp na ten czas mają wyłącznie uczelnie. System ORPPD używa kont i uprawnień systemu POL-on, ale nie każdy użytkownik systemu POL-on ma dostęp do systemu ORPPD. Uczestnik systemu POL-on może wystąpić do administratora o nadanie jednego ze statusów: "Edytor prac dyplomowych" (INST_ORPD_EDYTOR_ADM) lub "Importer prac dyplomowych" (INST_ORPD_IMPORTER_ADM).

Ostatnia aktualizacja systemu miała miejsce w lipcu poprzedniego roku (2016) - od tamtego czasu wydawałoby się, że nic się nie dzieje. Nic bardziej mylnego - uczelnie po prostu wciąż dostarczają do bazy obronione prace dyplomowe.

Powrót na spis wpisów bloga

Dowiedz się więcej o naszym programie antyplagiatowym


Do czego zastosować nasz program Plagiator?

Co można sprawdzić Plagiatorem:

  • praca doktorska
  • praca magisterska
  • praca licencjacka
  • praca inżynierska
  • praca dyplomowa
  • wypracowanie
  • i dosłownie każdy tekst!